Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Vaikams skirti vaistai

Vaikai neturėtų karščiuoti ir kentėti skausmo ilgiau nei būtina. Vaistų, kurių sudėtyje yra įvairių skausmą malšinančių ir karščiavimą mažinančių veikliųjų medžiagų, galima įsigyti vaistinėje. Jie buvo specialiai sukurti, kad padėtų vaikams kovoti su šia būkle. 

Svarbūs pasirinkimo kriterijai: veiksmingas, greitas ir ilgalaikis poveikis, paprastas naudojimas, tikslus dozavimas ir geras toleravimas. 

Kai vaikams skirti vaistai vartojami skystu pavidalu, svarbus vaidmuo tenka jų skoniui, nes vaikai noriau vartoja gero skonio vaistus, o tai yra svarbi sėkmės sąlyga.

Nepamirškite, kad karščiuojantis vaikas dažnai kenčia ir skausmą. Norint pagerinti vaiko savijautą, reikia mažinti karščiavimą ir malšinti skausmą.

Greitas būdas sumažinti karščiavimą ir numalšinti skausmą

IBUSTAR vaikams – tai vaiko karščiavimui mažinti ir skausmui malšinti skirtas vaistas. 

Patvirtinta, kad IBUSTAR sudėtyje esanti veiklioji medžiaga ibuprofenas yra ypač veiksminga. Ibuprofenas greitai ir ilgam sumažina karščiavimą ir yra gerai toleruojamas. 

Be to, ibuprofenas veiksmingai malšina skausmą ir turi priešuždegiminį poveikį. 

IBUSTAR vaikams, kurio veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. 

Greitai (poveikis prasideda per 15 minučių) ir ilgam (iki 8 valandų) sumažina karščiavimą. Jūsų vaiko savijauta greitai pagerės ir jis ilgiau jausis geriau. 

Taip pat padeda nuo aukštos temperatūros. 

Padeda įvairiais karščiavimo ir skausmo atvejais. 

Gerai toleruojamas. 

Dozavimas paprastas ir tikslus. 

Pakuotėje yra patogus geriamasis švirkštas, pažymėtas pusės ml padalomis iki 5 ml. 

Skanus! Dėl to vaikui lengviau jį vartoti. 

Sudėtyje nėra pridėtinio cukraus, dažiklių ar etanolio.

Vaikams patinka braškių skonis!
braškių vaizdas
braškių vaizdas
  • Greitai (poveikis prasideda per 15 minučių) ir ilgam (iki 8 valandų) sumažina karščiavimą. Jūsų vaiko savijauta greitai pagerės ir jis ilgiau jausis geriau. 

  • Taip pat padeda nuo aukštos temperatūros. 

  • Padeda įvairiais karščiavimo ir skausmo atvejais. 

  • Gerai toleruojamas. 

  • Dozavimas paprastas ir tikslus. 

  • Pakuotėje yra patogus geriamasis švirkštas, pažymėtas pusės ml padalomis iki 5 ml. 

  • Skanus! Dėl to vaikui lengviau jį vartoti. 

  • Sudėtyje nėra pridėtinio cukraus, dažiklių ar etanolio.

Informacija pacientams

Nereceptinis vaistas. Ibustar 20 mg/ml arba Ibustar 40 mg/ml geriamoji suspensija vaikams. Viename geriamosios suspensijos ml yra 20 mg arba 40 ml ibuprofeno. Indikacijos: Ibustar yra uždegimą slopinantis ir skausmą malšinantis vaistinis preparatas (nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, NVNU), pasižymintis karščiavimą mažinančiomis savybėmis (antipiretikas). Ibustar vartojamas trumpalaikiam simptominiam gydymui: karščiavimo mažinimui; silpno ar vidutinio stiprumo skausmo malšinimui. Ibustar 20mg/ml geriamoji suspensija tinka vaikams, sveriantiems nuo 5 kg iki 29 kg (kurių amžius nuo 6 mėnesių iki 9 metų). Ibustar 40 mg/ml geriamoji suspensija tinka vaikams sveriantiems 10 kg ir daugiau (1 metų ir vyresniems), paaugliams ir suaugusiesiems. Vartojimo būdas.Tinka vartoti tik per burną ir trumpai. Jeigu šio vaistinio preparato vaikams ir paaugliams reikia vartoti ilgiau kaip 3 dienas, arba jeigu ligos požymiai blogėja, reikia pasitarti su gydytoju. Prieš vartojimą buteliuką reikia stipriai supurtyti. Kontraindikacijos: jeigu yra alergija ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai; jeigu praeityje buvo alerginių reakcijų vartojant acetilsalicilo rūgštį ar NVNU, pvz., bronchų spazmas, astma, nosies gleivinės paburkimas; jeigu buvo odos reakcijų (pvz.: paraudimas, paburkimas, dilgėlinė ar kiti panašūs reiškiniai); jeigu yra neaiškių kraujodaros sutrikimų; jeigu yra ar buvo praeityje skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa (pepsinė opa) arba kraujavimas (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų); jeigu buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas, susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu; jeigu yra kraujavimas į smegenis arba kitoks kraujavimas; jeigu yra sunkus inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumas; jeigu nustatytas sunkus širdies nepakankamumas; netekus daug skysčių (dėl vėmimo, viduriavimo ar dėl nepakankamo skysčių vartojimo); jeigu yra paskutinis nėštumo trimestras. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės: Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ibustar. Šalutinis poveikis gali sumažėti vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką būtiną simptomų kontrolei. Ibustar reikia vengti vartoti kartu su kitais NVNU, įskaitant COX-2 (ciklooksigenazės-2 selektyviuosius) inhibitorius. Jeigu Jūsų vaikui atsiranda skrandžio kraujavimas ar išopėjimas, nutraukite Ibustar vartojimą. Nedelsiant informuokite gydytoją, jeigu atsiranda bet koks neįprastas simptomas pilve. Tokie skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, kaip ibuprofenas, ypač vartojami didelėmis dozėmis, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio arba insulto rizikos padidėjimu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės. 

Vartojant Ibustar buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas. Jei jums pasireikštų odos išbėrimas, gleivinių pažeidimas, pūslės ar kitų alergijos požymių, Ibustar vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, nes tai gali būti pirmieji labai sunkios odos reakcijos požymiai. Sergant vėjaraupiais reikia vengti vartoti Ibustar. Gydymo pradžioje kartu su karščiavimu pasireiškiantis raudonas, žvynuotas, išplitęs išbėrimas su poodiniais gumbeliais ir pūslelėmis, dažniausiai pažeidžiantis odos raukšles, liemenį ir viršutines galūnes (ūminė generalizuota egzanteminė pustuliozė). Jei jums pasireikštų šių simptomų, nutraukite vartojimą ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos. Ibustar gal slėpti tokius infekcijos simptomus kaip karščiavimas ir skausmas. Todėl Ibustar gali vėlinti tinkamą infekcijos gydymą, ir dėl to gali padidėti komplikacijų rizika. Tai pastebėta sergant bakterijų sukeltu plaučių uždegimu ir vėjaraupių metu atsirandančia bakterijų sukelta odos infekcija. Jei vartojate šį vaistą sirgdami infekcine liga ir simptomai išlieka arba blogėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju. Ibustar sudėtyje yra benzilo alkoholio. Benzilo alkoholis gali sukelti alerginių reakcijų. Mažiems vaikams padidėjusi rizika, susijusi su kaupimusi. 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. 

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie LR SAM el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, nurodytais jos interneto svetainėje www.vvkt.lt