Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Dažniausios karščiavimo ir skausmo priežastys

Karščiavimas ir (arba) pakilusi temperatūra bei skausmas gali būti susiję su įvairiais vaiko sveikatos sutrikimais. Tai sezoninės infekcijos, pavyzdžiui, peršalimas ir gripas, gerklės skausmas ar vidurinės ausies uždegimas, dantų dygimas ar skiepai, taip pat vaikų infekcinės ligos, pavyzdžiui, skarlatina, kiaulytė ar tymai.

Ausies skausmas (vidurinės ausies uždegimas)

Stiprus ausies skausmas 

Kūdikiai ir maži vaikai dažnai kenčia nuo vidurinės ausies infekcijų arba vidurinės ausies uždegimo. Paprastai jis atsiranda staiga, esant nosies ir gerklės infekcijai. Infekciją sukeliantys organizmai (bakterijos, virusai) į vidurinę ausį gali patekti per Eustachijaus vamzdį, kuris jungia ausį su gerkle. Vaikų Eustachijaus vamzdis yra trumpesnis, siauresnis ir horizontalesnis nei suaugusiųjų. Kilus uždegimui, jis paburksta ir užsikemša, todėl vidurinėje ausyje kaupiasi sekretas ir pūliai.

Paveiksliukas: ausis ir berniukas, rodantis į savo ausį
Paveiksliukas: ausis ir berniukas, rodantis į savo ausį

Galimi požymiai 

Dažniausias vidurinės ausies infekcijos simptomas yra stiprus pulsuojantis skausmas, kuris dažnai pažadina vaiką. Kūdikiai skausmą išreiškia būdami neramūs ir mažai gerdami. Jie taip pat gali viduriuoti ir karščiuoti. Negydoma vidurinės ausies infekcija gali išplisti į vidinę ausį ir smegenų dangalus. 

Galimos priemonės 

Jei vaikui pasireiškia tokie simptomai, jį visada turėtų apžiūrėti gydytojas, infekcija turėtų būti gydoma. 

Kad sumažintų lydinčius simptomus – dažną stiprų skausmą ir su juo susijusį karščiavimą, gydytojas taip pat gali rekomenduoti sirupą nuo skausmo ir karščiavimo. 

Ibuprofenas padeda sumažinti skausmą, turi priešuždegiminį poveikį ir mažina karščiavimą. 

Tėvai gali palengvinti vaiko gydymą: šildykite ausį šilumos lempa arba pridėkite prie skaudamos ausies karšto vandens butelį; šiluma mažina skausmą. Nosies lašai gali padėti atblokuoti Eustachijaus vamzdį ir leisti skysčiui nutekėti iš vidurinės ausies į gerklę. 

 

Apsauga nuo ligų

Galima pasiskiepyti nuo daugelio vaikiškų ligų ar kitų susirgimų. Skiepijant vaiką, į jo organizmą įšvirkščiamas nedidelis kiekis susilpninto viruso. Paprastai jis negali pakenkti organizmui. Tačiau imuninė sistema pradeda kovoti su svetimkūniu ir gamina antikūnus bei vadinamąsias atminties ląsteles. Dabar ji jau yra pasirengusi: į organizmą patekus „tikrajam“ ligą sukeliančiam organizmui, imuninė sistema jį atpažintų ir nugalėtų. Tačiau tai taip pat reiškia, kad po skiepijimo jūsų vaiko kūno temperatūra gali trumpam pakilti.

 

Virusus vaizduojančios ikonėlės ir mažylis su pleistru ant peties
Virusus vaizduojančios ikonėlės ir mažylis su pleistru ant peties